O nás

O nás

Taneční klub Xtream je spolkem fungujícím v Jablonci nad Nisou už přes 15 let. Vznikl 3. prosince roku 2007. Zabýváme se moderními country tanci, line dance a cloggingem (tj. americký country step).

V současnosti má klub kolem 30 členů ve věku od 5 do 58 let. Dělí se momentálně do 3 věkových kategorií: 

Velcí (od 15 let)

 Střední děti (od 10 let)

 Malé děti (od 5 let)

 

 Každá věková kategorie trénuje 2krát týdně. Kromě toho se účastní různých vystoupení, soutěží a soustředění.


O co se snažíme?

Historie

DTS Hvězdičky

Historie tanečníků tohoto klubu je vcelku dlouhá. Nejprve děti tancovaly pod tanečním souborem Countryon a to od roku 1998. Jmenovaly se DTS (=dětský taneční soubor) Hvězdičky.

S Hvězdičkami děti vystupovaly na různých vystoupeních, countrybálech, charitativních akcích, ale i na festivalem a soutěžích. Děti pilně trénovaly, ale na svůj úspěch čekaly až do roku 2005, kdy vybojovaly titul Mistrů ČR v dětských country tancích.

TK Xtream

Jak už to tak bývá, děti vyrostly a samy se začaly angažovat. Založily si vlastní taneční klub - Xtream.

Obměnilo se vedení, i členská základna. Někteří odešli, jiní přišli - nabraly se nové děti. Začalo se pořádně trénovat. Děti byly velice šikovné, a proto se klubu dostalo dalších radostí. V roce 2010 jsme získali titul Mistrů ČR a během let i několik Vicemistrů ČR v dětských country tancích.

V roce 2012 jsme se začali více věnovat country stepování = cloggingu a line dance. V obou odvětvích si v dnešní době vedeme velice dobře.

Na World championshipu v line dance v lednu roku 2017 si jeden náš tanečník vybojoval titul Mistr světa a jedna tanečnice titul Vicemistryně světa ve svých kategoriích, na Mistrovství ČR v line dance a na Czech open (kvalifikační soutěž) si pravidelně vozíme krásná ocenění.

Při prvním naše stepařském soutěžním pokusu  si naše slečny odvezly hned 2.místo z MČR a v roce 2018 jsme se dokonce stali Mistry ČR.

Do roku 2022 jsme nasbírali několik mistrů České republiky v Line dance, několik stříbrných i bronzových medailí za stepové či country choreografie na republikových soutěžích. Část našich tanečníků se také vydala soutěžit do Rakouska a Německa.